17:00 Takahiro Kawaguchi | Multimedia

Takahiro Kawaguchi zaczął interesować się nagraniami terenowymi w 2000 roku. Interesują go natomiast nie nagrania, które skupiają się na dźwiękach otrzymywanych w terenie, a na konfiguracji dźwięków w konkretnym miejscu. Tworzy nagrania wykorzystując przedmioty generujące dźwięk, instalacje oraz jest aktywnym muzykiem improwizującym.

Podczas występów na żywo do grania i komponowania używa instrumentów, które tworzy z materiałów codziennego użytku. Występuje solo, tworzy instalacje i jest członkiem The Great Triangle z Makoto Oshiro i Satoshi Yashiro.

Composing the Whole of Space

Przedmioty wykorzystane w występach i instalacjach Kawaguchiego wydają się dziwne, ale większość z nich stanowi grupę zjawisk, przedmiotów codziennego użytku, których powierzchowność jest wyzwolona ze swojej definicji poprzez inne zastosowanie. Kawaguchi używa przedmiotów dostępnych dla każdego, ale efekty jakie udaje mu się uzyskać są znacznie bardziej rozbudowane niż te wynikające z pierwotnego przeznaczenia. Tworzone w ten sposób prace pokazywane są w najbardziej odpowiedni sposób w formie performance, instalacji i płyt. Wszystkie działanie są site-specific i sprawiają, że publiczność zaczyna zdawać sobie sprawę z upływu czasu. Kawaguchi skupia się nie tylko na graniu dźwięków, ale także na tworzeniu kompozycji całości przestrzeni przez aranżację świateł i dźwięku.