23:30 ​L’tronica Festival presents: Eduardo Smetana, Six, m_ozog | Multimedia

Eduardo Smetana

Na scenie elektronicznej muzyki tanecznej zadebiutowała w grudniu 2016 r. Nie było to jednak jej pierwsze zetknięcie z muzyką. Wiele lat poświęciła na zgłębianie tajników gry na wiolonczeli jak również teorii i historii muzyki poważnej. Od niedawna regularnie działa na łódzkiej scenie techno, wspierając takie projekty jak: Festiwal L’tronica, Wet Sets, Kwadrat Pogotowie Techno czy Revolution, ale też poza Łodzią można było ją usłyszeć w Częstochowie, Poznaniu i Wrocławiu. Choć muzyczne upodobania Smetany sięgają znacznie dalej, to jej sety naznaczone są bezkompromisowym brzmieniem pozostającym w uszach jeszcze następnego dnia. W swoich konstrukcjach muzycznych chętnie korzysta z elementów muzyki techno, electro, industrialnej oraz eksperymentalnej.

SIX

Piotr Socha – kolekcjoner muzyki – od lat związany ze sklepem muzycznym Skylark w Łodzi. Od około 15 występuje jako DJ prezentując muzykę, która w ciągu tych lat trafiła na tapetę sklepu. Miłośnik niebanalnej pre i post – klubowej elektroniki. Podczas występów tworzy mieszaniny brzmień, których korzenie można odnaleźć w hip hopie, disco, dub, psychodelicznym rocku, jazzie, metalu oraz to, co w tej chwili określane jest szkicowo podziemną muzyką techno i house.

m_ozog (Maciej Ożóg)

Artysta dźwięku, producent, badacz, kurator, dj. Od początku lat 90-tych aktywny na scenie muzyki niezależnej i eksperymentalnej. Założyciel licznych projektów muzycznych i audiowizualnych (Spear, Ben Zeen, Nonstate, ozog/knysak).  Organizator i kurator międzynarodowego festiwalu L’tronica w Łodzi.