0:00 After Party

0:00 Czarny Latawiec 0:30 Mchy i porosty – sala multimedialna 1:30 – 4:00 DJ Morgiana – plener

za duszno @ NESS - queer gathering in Kraków, foto by Redlavalamp

DJ Morgiana aka Karolina Karnacewicz – alchemia wibracji stale przetapiająca się w nowe stany skupienia. Zajmuje się dźwiękiem na różne sposoby, nie tylko didżejuje, komponuje i improwizuje, ale także pisze m.in. dla Easterndaze, Glissando, HIS Voice, PopUp i organizuje. Spiritus movens projektu „Emancypacja dźwiękiem”, którego pierwsza odsłona – „Technikum muzyczne” odbyła się jesienią 2016 roku w partnerstwie z female:pressure. Wziął się on z przeświadczenia, że jedynie mówienie o feminizmie w odniesieniu do muzyki to za mało – działanie i praca organiczna przynoszą faktyczną zmianę. Prowadzi też warsztaty didżejskie oraz udźwiękawiające rzeczywistość – np.przez tworzenie słuchowisk.

DJ Viagem ao Fim da Noite to jedno z wcieleń Piotra Tkacza (aka DJ 2 Lewe Ręce), praktyka i teoretyka dźwięku związanego z takimi zjawiskami jak festiwal muzyki improwizowanej FRIV, audycję zasypywanie kanonu (wcześniej przez 9 lat prowadził Audiosferę), cykl prelekcji Historie muzyki, seria koncertów Warsztat dźwięków, zespoły: Sumpf, Radioda, Lata, Revue svazu českých architektů i wieloma innymi. Z wykładami pojawiał się m.in. na praskim FAMU, Muzeum Etnograficznym w Warszawie, BIO Central w Hradcu Králové.

to soniczne rodzeństwo od 2013 roku wyczarowuje za duszno -przestrzeń spotkań dla ludzi zainteresowanych nieszablonową muzyką, które przemieszczało się przez szerokie spektrum stylów i miejsc. od intymnych rendezvous z improwizacją Beam Splitter w Dragonie w Poznaniu po ambidustrialną ekspedycję z Cindytalk w CSW „Zamek Ujazdowski”, jednego miesiąca wyprawiając imprezę niczym z lat 90. ze Slavą Lepsheevem ze Схема na Rozbracie (najstarszym skłocie w Polsce), kolejnego odpływając przy dźwiękowych medytacjach Jozefa van Wissema w pobliskim kościele.

zawsze ciekawskie, stale poszukujące, permanentnie poszukujące – znane z tego, że ośmiela i zachęca do wyjścia na scenę znanych artystów, jak Lorenzo Senni, We will fail, RSS B0YS, Osty, Zaumne, zanim ci stali się znani.

zwraca uwagę na różne formy prezentacji i media: to tutaj Lucio Capece przedstawił swoją performatywną instalację z balonami, Pussykrew przełożyli dźwięki na bodźce wizualne, Gamut inc. wytoczyli swoje retro-futurystyczne machiny dźwiękowe, Ojun improwizował całą noc z poznańskimi muzykami, Xyn Thi ustawili swój audio-wideodrom złożony z dziewięciu telewizorów i syntezatora.

pisanie (i czytanie!) wyczerpującego wykazu kto/kiedy/gdzie byłoby zbyt wyczerpujące, więc wymieńmy tylko kilka: trzygodzinny set Heleny Hauff (wspieranej przez Teenage Lightning i Doktor Zło) na żeńskiej głównej scenie w Projekt LAB, rave w magazynie byłych zakładów graficznych z James K, Comoc, FOQL (uzupełniony wegańskimi przekąskami), ponad pięciogodzinne techno-tornado ANFS w piwnicy efemerycznego klubu. nie zapominajmy o australijskich atrakcjach: F ingers & Cured Pink (wspierani przez Siksę), Moopie & Adrian Mancuso (wspierani przez Radka Dziubka). najnowsza znajomość to Moro, który zaserwował sycącą porcję zmutowanych latino specjałów.

teraz za duszno to elastyczna rama dla spotkań z rozmaitymi wibracjami, która przybiera teraz różne postaci: inie tylko imprez, ale i rozmów, wykładów, domowych koncertów (muzyka mieszkalna i Słuchokrąg) oraz warsztatów. łącząc wiedźmi potencjał przodków, świadomość ciał i wibracyjną alchemię muzycznych hybryd za duszno oferuje doświadczanie nowych form bycia razem.

~ ~ linkzzz:

soundcloud.com/karolina_karnacewicz + http://betonowechabry.tumblr.com/ www.mixcloud.com/DJViagemaoFimdaNoite + http://piotrtkacz.tumblr.com/

zaduszno.wordpress.com
www.mixcloud.com/za_duszno https://www.youtube.com/channel/UCLxuW8AuvFfMlhzZ5PiIxCw www.facebook.com/zaduszno/