Oramics

Sobota, 18 sierpnia 23:00 Oramics – Agatka/dym, FOQL aka TJ Głupiec, Poly Chain, Monster | Multimedia

Oramics to projekt, którym chcemy wzmocnić pozycję kobiet w muzyce elektronicznej. Naszym celem jest wspieranie grających i tworzących muzykę dziewczyn, stworzenie przyjaznej sceny w Polsce i Europie. Budujemy zachęcające środowisko zarówno dla tych kobiet, które są doświadczone jak i tych, które zaczynają swoją drogę i wspieramy je w tym procesie. Tworzymy platformę, dzięki której publiczność bliżej pozna grające dziewczyny i zwróci uwagę na ich talent, a niekoniecznie płeć. Chcemy promować kobiety zdolne i wyjątkowe, ale zamierzamy też służyć pomocą merytoryczną i praktyczną osobom dopiero zaczynającym swoją przygodę z muzyką. Oramics, jest to projekt tworzony przez kobiety dla kobiet, jednak przy współpracy i nieocenionym wsparciu wielu przedstawicieli płci przeciwnej, dla których temat jest równie istotny. Ważną częścią naszej działalności jest również wspieranie innych środowisk, które nie mają tak silnej reprezentacji, lub którym z różnych powodów może być ciężej, czyli artystów/artystek LGBTQ, różnego pochodzenia etnicznego czy koloru skóry. Poza działalnością internetową tworzymy serię wydarzeń klubowych i koncertowych, prezentując najciekawsze artystki polskiej sceny (kontynuacja projektu ekipy Behind The Stage – BTS Female Edition), serię podcastów związanych z wyżej wymienionymi środowiskami oraz organizujemy warsztaty.

Kilka słów o nas, o tym dlaczego to robimy możecie przeczytać w wywiadzie, którego udzieliłyśmy dla Dwutygodnika:

http://www.dwutygodnik.com/artykul/7569-dziewczyny-ogarniaja.html

Agatka/dym

Wychowana w Gorzowie, oszlifowana w Poznaniu. Członkini poznańskiego kolektywu ONIRYZM, który podczas słuchowisk daje nam możliwość oderwania się od rzeczywistości, zanurzenia w sobie i dźwiękach. Ogromną uwagę poświęca selekcji, a jej sety to przemyślana historia mająca początek i koniec. Jak sama mówi „nie każdemu się spodoba, ale każdy jest mile widziany”. W Sokołowsku otworzy afterparty eksperymentalnym setem.

Poly Chain

Poly Chain to alias Sashy Zakrevskiej, urodzonej w Kijowie kompozytorki, kuratorki, DJki i graficzki.

FOQL aka TJ Głupiec

Solowy projekt Justyny Banaszczyk. FOQL w swojej muzyce łączy rytmiczną elektronikę z post-punkowym klimatem czy brzmieniami minimal wave, a jej live sety są w dużej mierze oparte na improwizacji. Jako TJ Głupiec gra hybrydowe sety eksperymentalne wykorzystując różne media – taśmy, winyle, field recording.

Justyna zaczęła od nagrań dla krajowych wytwórni – Oficyny Biedoty (BDTA) i Pointless Geometry. Później wydawała dla kultowej wytwórni z Holandii – Enfant Terrible /Gooiland Elektro oraz dla New York Haunted, Always Human czy Alien Jams.  FOQL grała na wielu festiwalach takich jak Tauron Nowa Muzyka, Sacrum Profanum czy Unsound. Regularnie koncertuje w klubach całej Europy. Współzałożycielka Oramics – platformy wspierającej kobiety na scenie muzyki elektronicznej.

Monster

Monster zaczęła didżejować ponad 10 lat temu, głównie na poznańskim skłocie Rozbrat. Organizowała tam cykl imprez Squat The Electricity, gdzie zapraszała do grania lokalnych didżejów w celu popularyzowania muzyki elektronicznej w przestrzeni niekomercyjnej. Na przestrzeni lat występowała w różnych klubach w Poznaniu, jak również grała i prowadziła warsztaty didżejskie na około-manifowych wydarzeniach benefitowych w Poznaniu, Toruniu, Olsztynie i we Lwowie. W 2017 roku, wraz ze Spete’m i Nioki, założyła LOW Kollektiv, z którym występują w różnych klubach w Poznaniu i innych miastach. Na początku 2018 r. organizowała konkurs dla początkujących didżejek, a sama została zwyciężczynią konkursu didżejskiego festiwalu Wooded City, gdzie wystąpi w czerwcu. Ma obsesję na punkcie acid i chicago house, jak również old-schoolowego techno. Członikini Oramics.