DJ Morgiana

/ DJ Morgiana – After Party – 19.08 00:00 / 

DJ Morgiana aka Karolina Karnacewicz – dźwiękowa astronautka ciągle poszukująca nowych

muzycznych planet. Od 2013 współorganizuje „za duszno” – serię która narodziła się z pragnienia stworzenia przestrzeni spotkania dla osób zainteresowanych nieszablonową muzyką oraz prelekcje „Historie muzyki”, koncerty domowe „muzyka mieszkalna” i warsztaty. Jesienią 2016 odbyła się pierwsza edycja jej projektu „Emancypacja dźwiękiem” – „Technikum muzyczne”. Wziął się on z przeświadczenia, że jedynie mówienie o feminizmie w odniesieniu do muzyki to za mało – działanie i praca organiczna przynoszą faktyczną zmianę.
DJ Morgiana występuje używając trzech gramofonów, które traktuje jak pełnoprawne instrumenty a nie tylko odtwarzacze płyt, intuicyjnie dociera do metod metod znanych z (abstrakcyjnego) turntablizmu. Eksperymentuje z głosem stosując rozszerzone techniki wokalne. Postrzegając głos jako pierwotny instrument czasami krzyczy, innym razem odwołuje się do mantr i wytwarza drobne dźwięki (kojarzące się z ASMR). To przywołuje atmosferę pradawnych zaklęć i nastrój plemiennego rytuału. Wybrane kryształy i minerały zajmują poczesne miejsce w jej występach. Splata ich odgłosy z brzmieniami samorobnego thereminu z dźwiękami naturalnych przedmiotów (łupiny buku, muszelki, suchy mech, żołędzie) i tych znalezionych, głównie plastikowych i papierowych, których wibracje transmitują mikrofony kontaktowe. Te sample, improwizacja z thereminem, nagrania terenowe i własne utwory są kolejnymi elementami konstelacji, której podstawą są winyle.
Do swoich najbardziej interesujących przygód zalicza występy na Unsound Festival, Tauron Nowa Muzyka Festival, Malta Festival, Przeglądzie Sztuki SURVIVAL, w Berlin Community Radio i tamtejszym klubie OHM, Rhiz w Wiedniu, na afterparty po Prague Pride i w tamtejszym Punctum, centrum PRAHA w Brnie, CSW „Zamek Ujazdowski” i cykl „W Brzask” w Warszawie, CK Zamek i Projekt LAB w Poznaniu, Kosmopolitania w Łodzi, świetlicy „Krytyki Politycznej” w Cieszynie, mini-trasę i improwizowanie z Cindytalk. Na LAVA Festival zadebiutowała pod własnym nazwiskiem jako kompozytorka ścieżki dźwiękowej do „Meditation on Violence” Mai Deren.
Poza tym współpracowała m.in. z Electronic Explorations, Tilos Rádió, Forbidden Planet i Ditchmag. Publikowała m.in. dla Easterndaze, Glissando, PopUp, HIS Voice i A2.

~ ~ miks dla Electronic Explorations:
https://soundcloud.com/rob_booth/dj-morgiana-445-ee-polish-special-1 + artykuł o nowych polskich artystach:
http://electronicexplorations.org/?show=dj-morgiana
~ ~ wywiad i podcast dla Interferencji /
Trzecia Fala: http://www.trzeciafala.com/2017/03/interferencje-18-djmorgiana-we-are.html
~ ~ o jej muzycznych aktywnościach: http://www.electronicbeats.net/city-guide-poznan-poland/~ ~ o jej muzycznej praktyce: http://contemporarylynx.co.uk/soundlab-lynx-in-headphones-2


http://betonowechabry.tumblr.com/

dj morgiana photo Kajetán Adler Jablonský -