Christine Schörkhuber

/ All the things that could possibly be audible – wystawa 18-20.2017 /

We arrived on the dark side of Europe – the tents of Idomeni

Po zamknięciu „Bałkańskiego szlaku” kilka miesięcy temu, tysiące ludzi zostało pozostawionych samym sobie na granicy grecko-macedońskiej. Jedyne, co mogli zrobić, by przezwyciężyć niemożność wypowiedzenia się, to wypisać swoje potrzeby na namiotach, w nadziei, że ich głos zostanie usłyszany. Dotarł do Nickelsdorfu. Przemieszczony, przesiedlony i i wyrwany z kontekstu, pojawia się ponownie jako relikt historii europejskiej, zapisanej na drżącej plandece.

Współpraca: Amir Zada, Bachir Abdulahad, Mahdir Nadir Hussain.

Christine Schörkhuber

Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu, najpierw malarstwo u Franza Grafa, potem wieo/instalację u Dorit Margreiter. W 2008 roku uzyskała tytuł magistra.

Christine Schörkhuber to artystka dźwiękowa, twórczyni wideo i muzyczka. Realizuje wielkie instalacje dźwiękowe w przestrzeni publicznej, tworzy sztukę wideo, utwory do słuchania i muzykę eksperymentalną. Występująca pod nazwą Canned Fit, Schörkhuber jest również członkiem takich zespołów, jak Laster Kanaster, Palovnia, Ratatoeskr u.a. Artystkę najbardziej interesują punkty przecinania się dźwięku ze sztukami wizualnymi, treści socjopolityczne oraz doświadczenie pracy zespołowej. Była członkini komitety wykonawczego IG Kultur Österreich oraz kolektywu DIY Mz. Baltazar´s Laboratory. Członkini snim – spontaneous network for improvised music. Współtwórczyni wystawy soundartowej Klangmanifeste.

http://www.chschoe.net/

christine miniaura