13:00 Premiera Kasety VHS/ Pointless Geometry – Bartosz Zaskórski – Wsie

Premiera Kasety VHS/ Pointles Geometry – Bartosz Zaskórski – Wsie/ Bartosz Zaskórski 

 

/Premiera Kasety VHS/ Pointles Geometry – Wsie- 19.08 13:00 /

Instalacja w przestrzeni Sokołowska w ramach festiwalu SANATORIUM DŹWIĘKU 19-20.08.2017

W trakcie dwóch dni trwania festiwalu Sanatorium Dźwięku przeniesiemy wyimaginowane badania terenowe Bartosza Zaskórskiego w formie audio – wizualnej w codzienność Sokołowska. W mniej lub bardziej oczywistych punktach topografii miejscowości będzie można napotkać telewizory z projekcją z kaset VHS wybranych losowo tytułowych wsi. Mamy nadzieję że dodatkowa zmiana kontekstu pozwoli jeszcze mocniej zanurzyć się w absurd wykreowanej przez Zaskórskiego „krainy” i pogłębić poczucie izolacji przedstawionych wsi (również Sokołowska) od świata realnego.

BARTOSZ ZASKÓRSKI – WSIE

Zmyślone badanie zmyślonych miejscowości z użyciem zmyślonej i niesprecyzowanej metodologii. Słowo „wieś” jest niezobowiązującym (w sensie narzucanych przez to słowo skojarzeń) punktem wyjścia: wieś okazuje się odizolowaną od zewnętrznego świata krainą, badaną przez niewidzialnego badacza, której rzeczywistość określona jest przez fiksacje mieszkańców. Ścieżka dźwiękowa jest zbudowana z nagrań terenowych, skradzionych sampli oraz rozmaitych odgłosów wygenerowanych przez analogowe urządzenia leżące na podłodze bądź na biurku. Głos narratora jest głosem człowieka znudzonego, zmęczonego swoją pracą, polegającą na byciu niewidzialnym, badaniu omawianych wsi, pisaniu sprawozdań i referowaniu ich.

Tekst – Bartosz Zaskórski
Głos – Konrad Materek
Dźwięk – Bartosz Zaskórski (Wsie 1, 2, 4, 8, 9, 10 ) Bartosz Zaskórski i Konrad Materek (Wsie 3, 5, 6, 7 ) Realizacja 2015-2017, nagranie audio 2015
Projekt okładki i skład: Bartosz Zaskórski

DATA PREMIERY 19.08.2017
FORMAT AUDIO/VIDEO – KASETA VHS C30 / 30 szt. POINTLESS GEOMETRY 2017 / POINT #20

Projekt „WSIE” został wydany w formie audio na kasetach magnetofonowych w oficynie BDTA w 2015 roku. https://bdta.bandcamp.com/album/wsie

WSIE:
1 Wieś, której nie można opuścić
2 Wieś z dźwiękami 3 Wieś z błotem
4 Wieś, w której chowają się koty
5 Wieś, w której tańczą autobusy
6 Wieś, w której ludzie pragną pustyni 7 Wieś pełna lęku 8 Wieś z dinozaurami 9 Wieś z internetem
10 Wieś z byłymi hutnikami

BARTOSZ ZASKÓRSKI

ur. 1987. Studia na ASP Katowice. Zajmuje się rysunkiem narracyjnym, projektuje książki, pisze i nagrywa słuchowiska, tworzy obiekty. Doktorant w pracowni Dariusza Vasiny oraz Jakuba Woynarowskiego na ASP w Krakowie. Jako muzyk działa pod nazwą Mchy i porosty, na ogół gra smutną, taneczną muzykę. W 2017 ukazała się jego debiutancka płyta nakładem Recognition Records oraz winylowa EP nakładem Brutażu. Pochodzi ze wsi Żytno.

Wybrane wystawy oraz nagrody: Grand Prix Młode Wilki, Akademia Sztuki, Szczecin, 2015, Wystawa indywidualna, Historia rury oraz inne historie miłosne, CSW Kronika, Bytom, 2016, Wystawa indywidualna, I wtedy okazało się, że umarłem, CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa, 2016, Wystawa zbiorowa, Węże, sztylety i płatki róż, Bumkier Sztuki, Kraków, 2016, I nagorda konkursu Przypływ, Art Main Station, Wrocław, 2016, Wystawa zbiorowa, Późna polskość. Formy narodowej tożsamości po 1989 roku, CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa, 2017, Wystawa zbiorowa, Czarna plaża w moim sercu (jako artysta oraz jako kurator), Piktogram, Warszawa, 2017.

Linki:
http://bartoszzaskorski.blogspot.com

https://soundcloud.com/bartosz_zaskorski

https://www.facebook.com/zbaskorski/

https://www.youtube.com/watch?v=Aeh-vkd-w8U

POINTLESS GEOMETRY

Warszawski label audio / video, zorientowany na muzykę improwizowaną, eksperyment, brzmienia elektroniczne, prowadzony przez Darka Pietraszewskiego i Katarzynę Królikowską. Wydawnictwa dostępne w niewielkich nakładach na kasetach magnetofonowych oraz VHS.

Linki:
http://www.pointless-geometry.com/

https://www.facebook.com/pointless.geometry.label

https://soundcloud.com/pointless-geometry https://vimeo.com/pointlessgeometry https://www.youtube.com/channel/UC_4qMvOTQZYEhtvtYBcZdmA