Boris Baltschun/Serge Baghdassarians

sanatory17 – wystawa 18-20.2017

Tuning 2011

Opuszczony samochód przekształca się w generator tonu i wytwarza częstotliwość w powtarzającym się interwale. Wielki balon modyfikowany głosem zwierząt generuje nieprzerwane glissando w długim odcinku czasu.

Ta para – wideo i obiekt – jednocześnie spaja się i oddala od siebie.

„Tuning” to część cyklu prac dotyczących standardów i reguł tworzenia muzyki oraz ich powiązań i relacji ze sferami pozamuzycznymi.

Serge Baghdassarians & Boris Baltschun pracują ze sobą regularnie od 1999 roku. W swoich działaniach poruszają się między eterem, performansem i instalacją. Ostatnio zrealizowali ate feat. ed d.: obey god dla studia akustische kunst / wdr, utwór radiowy na temat amen w nazwie, egzegezę świeckiego zdania opartą wyłącznie na cytatach. Również niedawno skomponowali auspacken/unboxing na 4 mówiące głosy dla Neue Vocalsolisten oraz stworzyli performans i utwór radiowy zatytułowany Backing Track dla documenta 14. Obecnie pracują nad who cooks for you who cooks for you all, gdzie język w formie dźwiękowych CAPTCHA ujawnia się jako miejsce, w którym wystawiany jest system korelacji (człowiek/zwierzę/maszyna). Instalacja będzie miała swoją premierę podczas donaueschinger musiktage w październiku 2017 roku.
ohnetitel.org